آلوچه خانوم

 


Saturday, August 30, 2003

امروز اولین سالگرد در گذشت اوست . یادش گرامی ! آلوچه خانوم | 10:35 AM 
Thursday, August 28, 2003

ميشه لطف کنيد و اگه زحمتی نیست برام میل بزنید و بهم بگين که شماها کامنت هر پست رو می بینید يا نه ؟ دو روزه که صفحه, روی کامپیوتر خودم بدون کامنت باز می شه . ممنون می شم اگه یکی دو نفر بهم خبر بدن .


پی نوشت : ممنون بابت میل ها . دستتون درد نکنه . ولی واقعا نمی دونم این مشکل از کجا اومده و چه طوری باید حلش کنم .

 آلوچه خانوم | 11:46 AM 
Wednesday, August 27, 2003

وبلاگستان يه دفعه چراغونی شد و عروسی !؟ اونهم دو تا پشت سر هم ؟ خبرهای خوشی بودند ! خورشيد خانوم و آقايی که جهانی می انديشه و لوکال می اکته و همينطور پيام چرندياتی و پينکوفلويديش عزيز مبارک باشه .خيلی , خيلی, خيلی بازم خيلی! اگه به ما زودتر گفته بودين , می رفتيم آرايشگاه و با سر شينيون شده می نشستيم پای مونيتور !
راستی ما هم چند شب پيش رفتيم عروسی, جای همه تون خالی . فکر کنم بيشترين عکس های عروسی از نی نی ماگرفته شد . اونقدر که شکم من تابلو تشريف داشت و با لباسم تابلو تر هم می شد. جلوی هر دوربينی هم بچه ها اصرار داشتند دلمو نيمرخ جلوی دوربين قرار بدم که نی نی معلوم بشه و يه وقت اعتراض نکنه پس من کجام ؟ !
يک فقره تانگوی سه نفره (!) هم با همراهی عاليجناب نی نی مرتکب شديم . خلاصه اونقدر بپر بپر کرديم و اونقدر سر صدا زياد بود و هوا گرم ! که نی نی ما تمام روز بعد احتمالا در خواب گذروند و اصلا تکون نمی خورد . ديگه داشتم يواش يواش می ترسيدم که با شنيدن صدای آقای همخونه وقتی که از سر کار برگشتند . يه چرخی زد و خيالمون راحت شد! اين دومين بار بود که بعد از گذروندن يه روز بی تحرک نسبت به صدای آقای همخونه واکنش نشون می داد . و من ديگه مطمئن شدم صدای بابای کوچولوشو به خوبی می شناسه . چون اصولا نی نی پر جنب و جوشيه و وقتی که تکون نمی خوره کاملا محسوسه ! حتی الان هم داره تکون می خوره ! البته فکر می کنم اين يه جور اعتراض باشه ! بچه سرش رفت , من بازم گير دادم به يه آهنگ . از صبح تا حالا 7 بار گوش کردمش ! روی نوار کاست هستش . بايد تبديلش کنم به فايل که بشه گذاشت اينجا ! قول می دم در اولين فرصت .

 آلوچه خانوم | 12:05 PM 
Sunday, August 24, 2003

بنام خدای خوب که ما را دوست ندارد . محض اطلاع همه دوستاني که از من انتظار ندارند عارضم که من با با همه اعتقادی که به اصول و فروع دارم امشب بشدت قاطم و عصبانی . راستش فکر ميکنم اگر جمهوری محترم اسلامی نبود من يک مسلمان دو آتشه ميشدم . اما هيهات ! آنقدر رفتم که سوختم و شدم يک ناخدای معلوم الحال و در حال حاضر بشدت افسرده . چرا بايد دروغ بگويم , من آقای همخونه نيستم , نام زيباتری دارم که فرجام است و آلوچه خانوم هم آناهيتاست و نی نی هم اگر پسر باشد باربد است و اگر دختر باشد يارا خانوم . و خاک بر سر من و اين مملکت و اين جمهوری اسلامی که هر چه دين است بر باد داد و هر چه ميهن است بر تاراج . امشب فهميدم که سام , استاد دف من , کسی که ساز را به من فهماند , تا دو هفته ديگر اين ملک ناسپاس را ميسپارد و اميد , عزيزتزين عزيزم که نوجوانيم با او جوانی شد , 7 مهر ميرود و نمی دانم که کی می آيد . ای برادران ,مرا دريابيد که از صميم قلب ميگويم خاک بر سرتان که اين ميهن عزيز پر شده از سعيد عسگر و سعيد امامی و اميد است که ميرود از اين خاک . ميخواهم 14 روز بروم و تا صبح غرق تنبور و دف سام بشوم . ميخواهم تا 7 مهر يک بار ديگر شعرهای اميد را از آغاز تا انجام از زبان خودش بشنوم . می خواهم کودکم بداند چه داشت و چه بر باد داد اين سرزمين . و ای خدا , اگر هستی تقاصت را از اين نمايندگان محترمت در اين ديار بگير . که ساز و شعر را از اين شهر ميبرند و آب از آب نميجنبد . تو عزيزی که اين مزخرفات را ميخوانی , اين يک بار را به من ببخش که قسم خورده بودم که به خنده مهمانت کنم در اين صفحه . اما جگر سوخته را نميتوان داشت و نسوخت . اميد عزيز , استاد خوبم سام , عموی خوبم سيروس ( حميد سابق ) , نگار خانوم ( هشت و نيم وبلاگی ) , سرور خانوم , عمه رويا ( فاطمه اسبق ) , سرکار مهندس نازلی خانوم, آقای حسين خان درخشان وبلاگ آبادی, هومن و فيروزه عزيز , شقايق خانوم و آقا شبير , نازدانه خانوم , سحر و سپيده نازنينم , ابراهيم آقای نبوی زاده , مسعود جان بهنود خان , زنانه های دور از وطن ... و ... و... و... هزاران هزار دو راز وطن گرفتار غربت , خيلی بايد ببخشيد که اين مملکت شعور داشتن شما را نداشت . و ای محترمان صاحب ملک ببخشيد که اين يکبار فنرمان از نا فهمی شما در رفت . از مرتبه بعد باز هم از جوجه توی راهمان ميگوييم و هزار حرف بی خطر ديگر . اما شما را به خدای خودتان , يک سری به ترمينال پرواز های خارجی هم بزنيد تا شايد ببينيد چه ميکيند . آلوچه خانوم دارد ناله ميکند که بدبختمان کردی با اين نوشتنت . چرا بفکر نی نی نيستی . الان هم قهر کرد و رفت . خدا کند که راست نگويد .

 Unknown | 5:31 AM 
Friday, August 22, 2003

تکان های نی نی ما به طرز غير قابل باوری داره پر قدرت تر و علنی تر می شه . من اصلا فکر نمی کردم اينقدر سريع به اين حد برسه . الان چند روزيه که حتی از روی سطح شکم قابل رويته . نمی دونيد چقدر اين تکان ها رو دوست دارم . فکر می کنم نی نی غير از خودم دو نفر ديگه رو خيلی خوب می شناسه . آقای همخونه و خانوم همشيره رو !
نمی دونيد برای آقای همخونه چه شلتاقی می اندازه ! و کاشکی می تونستم براتون تعريف کنم که قيافه آقای همخونه چه ريختی می شه ! يه جور عجيبی يه دفعه يه عالمه حس می ياد تو چهره اش . هيجان زده می شه . يه عطوفت غريبی می ياد تو عضلات صورتش . بغض می کنه , از ته دل می خنده و اونقدر قشنگ همه اينها رو کنترل می کنه که ناخودآگاه به اين فکر می کنم که همخونه کوچولوی من داره يه بابای واقعی می شه ! بابا ؟ !!!

 آلوچه خانوم | 1:00 PM 


روز مادر برای شخص آلوچه خانوم, به عنوان مادر آينده , يه روزی بود مثل همه روزها . تبريکاتی هم که شنيدم يه جورايی برام خنده دار بود . هنوز اين عنوان برای من خيلی دور و بعيد به نظر می رسه , جدی می گم ها! از قبل با آقای همخونه هم طی کرده بودم که يه وقت جو گير نشه و نره سراغ کادو و از اين حرفها . روز مادر يه چيزيه بين مامان ها و نی نی ها . نه وظيفه درست کردن برای بابا ها . هر وقت نی نی ها عقلشون رسيد , تکاپوشون برای سورپريز کردن مامان هاشون بايد قشنگ باشه . من و آقای همخونه اونقدر مناسبت ريز و درشت بين خودمون داريم و اونقدر در طول سال به هم به اين مناسبتها کادو می ديم که يه وقتهايی صدای دو رو بری هامون در می ياد : که امروز ديگه سالگرد چی چی تونه ؟

***

روز مادر امسال خيلی ياد مادر بزرگم می افتادم نمی دونم چرا ؟ مدتها بود اينقدر دلتنگش نشده بودم . هر گوشه ای که خوابيده , خدا رحمتش کنه .

***

اين آهنگ رو گوش می کنيد ؟ من دوستش دارم و توی هفته گذشته بعد از مدتها زياد بهش گوش کردم . از اون old song هايی هستش که منو به شدت ياد بچگی هام می اندازه .

Matt Monro : For mama

 آلوچه خانوم | 12:56 PM 
Sunday, August 17, 2003

دم آلبالو ها رو که گرفتم و کاسه آلبالو رو می برم زير شير آب سرد, عجب رنگی دارند زير آب ! بعد اگه صبر داشته باشم می ذارمش توی يخچال که خنک شه . اگه صبر نداشته باشم که معمولا ندارم روشون گلپر و نمک می پاشم و می شينم . اول از آلبالوهای سياه شروع می کنم .... بعد می رسم به پررنگ ها . ... اگه يه دونه کال رو اشتباهی بردارم حتما می ذارم سر جاش و مطمئنم که کمرنگ ها رو نخواهم خورد اينهمه آلبالوی رسيده ! بعد می رسم به قرمزها ... بعد می رسم به اونهايی که درشتند ولی رنگ هاشون خيلی هيجان انگيز نيست و در کمال تعجب می بينم که خوشمزه اند ... بعد می رسم به کمرنگ ها و دست آخر تا دونه آخر اون ريزهای کال و کمرنگ رو هم می خورم و يه نفس راحت می کشم .... اگه هز روز هم آلبالو بخورم , اين بازی با همين ترتيب که گفتم تکرار می شه ! تا سر حد مرگ می تونم آلبالو بخورم ...

 آلوچه خانوم | 4:24 PM 


مرداد ماه به آرومی به روزهای آخرش رسيده ! همچين مرداد کم تحرکی در 10 سال گذشته در زندگی من وجود نداشته ... نصف بيشتر آدمهايی که من سراغ دارم تو مرداد ماه دنيا اومدند ... از بابام از اول زندگی بابام بوده گرفته تا دوستانی که چند سالی است با هم دوستيم . ديگه يه وقتهايی به شوخی بهشون می گفتم .احتمالا 9 ماه قبل از مرداد بايد فصل خوبی برای جفتگيری آدميزاد باشه که اينهمه مردادی ريخته ... بعدتر ها که قرار شد نی نی ما طی برنامه قبلی ورودشون مرداد ماه تشريف بياوردند ( که البته قرار قبلی منتفی شد و خدارو شکر رسيد به آذرماه ) دوستان مردادی نگاه معنی داری که لذت انتقام و هزار تا متلک نگفته رو تو خودش داشت , می پرسيدند: راستی 9 ماه قبل از مرداد چه خبره مگه ؟ ... چی می گفتم به اينجا رسيدم ؟... آهان .... خلاصه چند سالی بود که ما تقريبا سر تا سر مرداد رو چنان سر گرم مهمونی رفتن بوديم که ديگه از دوش گرفتن و آماده شدن برای رفتن به مهمونی متنفر می شدم . مخصوصا اينکه هر شب , ساعت سه صبح مست و پاتيل برگردی خونه و صبح قرار باشه بری سر کار ! نمی دونم امسال چی شده ... گويا بارداری من به بقيه هم سرايت کرده ... خبری نيست ... مرداد ماه امن و امانی رو سپری کرديم اگه اين هفته آخر هم به خير بگذره .
اين آهنگ رو کاملا همينجوری !!! انتخاب کردم ! نخندين بهم ها ! مثل قصه های ر- اعتمادی !! برای اينکه در حال و هوای شب نشينی قرار بگيريد ... البته اگه قرار بود اينطوری انتخاب کنم بايد گل گلدون رو براتون اينجا میذاشتم . خواستم خيلی ديگه تکراری نباشه ! حالا گوش کنيد شايد خوشتون اومد .


خواننده : کوروس سرهنگ زاده

 آلوچه خانوم | 4:08 PM 
Wednesday, August 13, 2003

اون تکان هايی که من منتظرشون بودم چند روزی زودتر از موعد شروع شد . احتمالا نی نی از اشتياق من خبر داشت که طولش نداد . حتی الان هم داره وول می زنه . يه جور بامزه ايه! بذارين بگم: انگار يه ماهی توی دلتون ليز می خوره و جابجا می شه . حرکت نی نی ها خيلی زود شروع می شه ولی چون کوچيک هستند احساس نمی شه ! با رشدشون يواش يواش قابل درک می شن وهر چی نی نی بزرگتر می شه بيشتر حسشون می کنی . برای من که خيلی خوشآينده ! البته مادران پيشکسوت سرشونو تکون می دن و می گن: اولشه, صبر کن يه کم بگذره لگد می زنه . ولی من منتظر همونم که می گن ! الان تکونها رو خودم احساس می کنم ! منتظرم ابعاد اين حرکتها اونقدر وسيعتر بشه آقای همخونه هم بتونه به وضوح لمسشون کنه. البته ايشون چند شب پيش يک چرخش کامل رو زير دستشون بالاخره احساس کردند! فکر می کنم لازم نباشه توضيح بدم قيافه شون چه ريختی شده بود. نی نی دار شدن ما يه طرف هيجانات اين بابای کوچولو يه طرف.
راستی نانونی طبق تقويم بارداری تا فردا وزنش می شه 460 گرم و قدش به 28 سانتی متر می رسه . آخجون !
آقا به اين سئوال که نی نی ما بالاخره چيه احتمالا 15 شهريور اگه نانونی مناطق ناموسی اش رو در معرض ديد قرار بده , جواب داده خواهد شد! البته هدف اين سونو گرافی دست يابی به اطلاعاتی کلی از وضعيت نی نی می باشد نه مشاهده نی نی لنگ در هوا ! در هر صورت قول می دم بيخبرتون نذارم .

 آلوچه خانوم | 1:38 PM 


نی نی دار شدن ما هر چه داره پيش می ره هيجان ماجرا برام بيشتر می شه , يه جور ناباوری نسبت به نقشی که دارم می پذيرم وجود داره ! مامان ؟! .... مادر ؟! ... اونقدر حس های عجيب و غريبی رو برام به همراه داره که يه وقتهايی گيج می شم . دور نمايی که من از مامان شدن جلوی چشمم شکل می گيره مثل رفتن به شهر بازی می مونه . پر از هيجان و دلهره است ! و ترس لذتبخشی به همراه داره . اتفاقی داره راست راستکی می افته و تو در حالی که يک عمر در باره بچه ها و مادر ها يی که ديدی نظريه صادر کردی و فکر کردی که يه جای کار همه می لنگيده , حالا واقعا داری صاحب يه نی نی می شی که تو رو به مقام مامانيت منصو ب می کنه ! ...

 آلوچه خانوم | 1:35 PM 


اگر سرويس اينترنتتون بهتون امکان دسترسی به سردبير : خودم رو نمی ده , از طريق رونوشت " سردبير: خودم " درخبرنامه گويا می تونيد ببينیدش . لينک ثابتش رو توی ستون سمت راست صفحه گذاشتم که هميشه دم دست باشه .

 آلوچه خانوم | 1:28 PM 
Tuesday, August 05, 2003

سلام کوچولو . سلام مسافر توی راه کوچولو . نميدونی که اومدنت چه طوفانی در من به پا کرده . نميدونی که حس هر لحظه نزديکتر شدنت چقدر روزهای خوب رو زنده ميکنه . نميدونی که چقدر قوی و مهار نشدنی شدم . نميدونی چه چيزهايی رو دوباره بهم برگردوندی . حس ميکنم گمشده ای که هزار جا و هزار سال دنبالش دويده ام , بالاخره پيدا شده . نيمه کوچولوی گمشده من , منتظرتم .
بهم ميگن يعنی برای تو دختر يا پسر بودنش فرقی نميکنه ؟ توی دلم ميگم مگه ميشه فرق نکنه ؟ معلومه که فرق ميکنه . خيلی هم فرق ميکنه . اما نميتونم حدس بزنم باکدوم يکی از اين دو حالت بيشتر عشق ميکنم . مثل اينه که بخوام بين تو و مامانت يکی رو انتخاب کنم .اما بذار به خودت راستش رو بگم , هر چند اينجا بقيه هم ميشنوند, خيلی دوست داشتم دختر بودنت رو تجربه کنم , اما ...

 Unknown | 1:46 AM 


يه دوست کوچولو دارم که مدتيه ازش بيخبرم . چند وقت پيش يه متن کوتاه ازش خوندم که بنظرم عاليه . اگه خوشتون اومد, بهش لينک بدين و حتما کپی رايت باشيد .

يه روز دو تا جوجه ماشينی رسيدند به هم . اولی پرسيد : بابا و مامان تو کي اند ؟ دومی گفت : نميدونم . دومی پرسيد : بابا و مامان تو چی ؟ اولی گفت : منم نمی دونم . دو تا جوجه ماشينی تصميم گرفتند با هم عروسی کنند تا بچه هاشون بابا و مامان داشته باشند .

اين قصه معرکه مال سپيده خانوم سجاديه 9 ساله است که الان کاناداست و من ازش بيخبرم و دلم براش خيلی تنگ شده . اميدوارم خودش بتونه اين صفحه رو بخونه .

 Unknown | 1:45 AM 
فید برای افزودن به ریدر


آلوچه‌خانوم روی وردپرس برای روز مبادا


عکس‌بازی


کتاب آلوچه‌خانوم


فرجام
آرشیو

October 2002
November 2002
December 2002
January 2003
February 2003
March 2003
April 2003
May 2003
June 2003
July 2003
August 2003
September 2003
October 2003
November 2003
December 2003
January 2004
February 2004
March 2004
April 2004
May 2004
June 2004
July 2004
August 2004
September 2004
October 2004
November 2004
December 2004
January 2005
February 2005
March 2005
April 2005
May 2005
June 2005
July 2005
August 2005
September 2005
October 2005
November 2005
December 2005
January 2006
February 2006
March 2006
April 2006
May 2006
June 2006
July 2006
August 2006
September 2006
October 2006
November 2006
December 2006
January 2007
February 2007
March 2007
April 2007
May 2007
June 2007
July 2007
August 2007
September 2007
October 2007
November 2007
December 2007
January 2008
February 2008
March 2008
April 2008
May 2008
June 2008
July 2008
August 2008
September 2008
October 2008
November 2008
December 2008
January 2009
February 2009
March 2009
April 2009
May 2009
June 2009
July 2009
August 20009
September 2009
October 2009
November 2009
December 2009
January 2010
February 2010
March 2010
April 2010
May 2010
June 2010
July 2010
August 2010
September 2010
October 2010
November 2010
December 2010
January 2011
February 2011
March 2011
April 2011
May 2011
June 2011
July 2011
August 20011
September 2011
October 2011
November 2011
December 2011
January 2012
February 2012
March 2012
April 2012
May 2012
June 2012
July 2012
August 20012
September 2012
October 2012
November 2012
December 2012
January 2013
February 2013
March 2013
April 2013
May 2013
June 2013
July 2013
August 2013
September 2013
October 2013
November 2013
December 2013
January 2014
February 2014
March 2014
April 2014
May 2014
June 2014
July 2014
August 2014
September 2014
October 2014
November 2014
December 2014
January 2015
February 2015
March 2015
April 2015
May 2015
June 2015
July 2015
August 2015
September 2015
October 2015
November 2015
December 2015
January 2016
February 2016
March 2016
April 2016
May 2016
June 2016
July 2016
August 2016
September 2016
October 2016
November 2016
December 2016
January 2017
February 2017
March 2017
April 2017
May 2017
June 2017
July 2017
August 2017
September 2017
October 2017
November 2017
December 2017
January 2018
February 2018
March 2018
April 2018
May 2018
June 2018
July 2018
August 2018
September 2018
October 2018
November 2018
December 2018
January 2019
February 2019
March 2019
April 2019
May 2019
June 2019
July 2019
August 2019
September 2019
October 2019
November 2019
December 2010
January 2020
February 2020
March 2020
April 2020
May 2020
June 2020
July 2020
August 2020
September 2020
October 2020
November 2020
December 2020
January 2021
February 2021
March 2021
April 2021
May 2021
June 2021
July 2021
August 2021
September 2021
October 2021
November 2021
December 2021
January 2022
February 2022
March 2022
April 2022
May 2022
June 2022
Subscribe to
Posts [Atom]


This page is powered by Blogger. Isn't yours?