آلوچه خانوم

 


Thursday, August 31, 2006

يواش يواش داشتم فکر می کردم بالای ردیف ویلاگهای ستون سمت راست صفحه بنویسم " وبلاگهايی که بخاطر فیلترینگ نمی توانم بخوانم " . خیلی احمقانه است, صفحه رو باز می کنی می بینی خب سردبیرخودم , زن نوشت , سرزمين آفتاب , زنانه ها , کتبالو , گیله مرد .... اصلا چرا راه دور می رم همين کامنت دونی اصلی خودم, هيچ کدوم باز نمی شه . خلاصه داريم با یه اينترنت دزدی بدون فیلتر خودمون رو خفه می کنيم ... آی حال می ده ! هم دزدی و مفتی هم بی فیلتر . خودمون مستقيما ندزديدیم ها ! ببنيد یکی دزدید به یکی دادش گفت صداشو در نیار اون به یکی دیگه داد همینو گفت سومی داد به ماقبل ما ... با اين حساب دست پنجم محسوب می شيم . ديگه همين !
نه فقط همين نه ! توی اين مدت غيبت کبری ام ماشين بابام رو دزديدند يعنی بابام به دزد تقديمش کرد, به اين ترتيب که دم در پشتی مغازه اش پارک شده بود , سوئيچ روی ماشين بود و درش باز بود و بعد فهميديم هميشه اينطوریه برای اينکه سوئيچ رو گم نکنه !!!!!!!!!!!!!!! خوش فکری بابای من هميشه ما رو ميخکوب کرده يک عمره ما همين حالی هستيم که شما الان شدين ... اينارو ولش کنيد . خودم پيداش کردم! فکر نکنيد دنبالش می گشتم ها برای اولين بار توی اين تابستون داشتم می رفتم استخر کنار خيابون ديدمش . سريع زنگ زدم 110 .... اينجا می نويسمش برای ثبت در تاريخ چون دو روزی خيلی با خودم حال کردم . احساس خود گجت* بينی خيلی چيز جالبیه !
نکته جالب ديگه اش اين بود خودم پيداش کردم ولی برای صدور منع توقيف با جرثقيل بردنش پارکينگ آگاهی و فرداش به بابام تحويلش دادن تازه هزينه حمل و یک شب پارکينگ هم گرفتند !!! و ما به درک عميقی از پليس در خدمت مردم رسيديم .
خلاصه که شنبه بازم دارم می رم استخر اگه چيزی گم کردين کامنت بذارين !!!

راستی برين اينجا رونما ببرين و آخرين نی نی وبلاگشهر رو ببيند .
و ديگه اينکه هی می خواستم به اين پست کولی بلينکم که يادم رفت ... از وبلاگ وقتی اين ريختی می شه خوشم می ياد . جدا وقتی هنوز وبلاگی در کار نبود مردم اين مدل يادداشتها رو کجا می نوشتند ؟ منظورم اينکه که اسم يادداشتهای اين ريختی اگه قرار بود در معرض ديد و قضاوت عموم قرار بگيرند چی می شد ؟ مثلا يادداشتهای نارنج اسمشون چی می شد ؟ داستان کوتاه ؟ همين پست آخرش رو ديدين ؟ وبلاگ نوشتن نارنج هم از اون مدلهايه که من خيلی دوست دارم . قبلا هم گفتم .

* کارگاه گجت

** پی نوشت : فکر می کنيد با اين لینک قدری از بار گناه دزدی ما کم شده باشه ؟ اگه چه میدونم زکات علم آموختن اون باشه . زکات وبلاگ نويسی با اينترنت دزدی هم بايد لینک باشه مگه نه ؟

 آلوچه خانوم | 2:38 AM 
Tuesday, August 29, 2006

نمی دونم اين پتيشن ها به دردی می خورند یا نه؟ چند وقت پيش يکی از همين پتشين ها يه حکم سنگسار رو متوقف کرد شايد حالا به کار نمايش عمومی آفساید هم بياد . آفساید رو نصفه نيمه دیدم سی دی اولش مشکل داشت شاید براتون خنده دار باشه . نمی تونم بگم چه بغض گنده ای همينطوری ذره ذره جمع شد و آخر فيلم ترکيد . شاید شرايط فیلم حتی کمدی به نظر برسه ولی اگه به سن قهرمانان فیلم که بودید, دختری بودید که يکی از بزرگترين آرزوهاتون يا شايد واقعا بزرگترينشون تماشای مسابقه فوتبال از نزديک بود می فهميد من چی می گم . می دونم امروزه مشکل اصلی زنان هر طور که حساب کنی اصلا ورود آزادانه به استاديوم های ورزشی نيست و شايد حتی خنده دار باشه براش کمپين راه بندازی ولی اين پتيشن برای نمايش قانونی يک فیلم ترتيب داده شده که گوشه ای از اونچه رو که به راحتی ناديده گرفته شده به نمايش گذاشته . همين ! اگر فيلم نمايش عمومی داشته باشه می تونه به عنوان نماينده ايران توی بخش بهترين فیلم غير انگليسی زبان اسکار معرفی بشه . گويا در حال حاضر بهترين گزينه برای ارسال به آکادمی همين آفسايده . اما فیلمی رو که اکران عمومی نشده باشه , نمی شه به آکادمی فرستاد . متن پتشين رو از يادداشتهای سينمایی برداشتمش عينا همينجا می ذارمش :

معاونت محترم سمعی، بصری و سينمای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
جناب آقای جعفری جلوه

با احترام، به عرض شما می ‎رساند که اين نامه از سوی همه مردم هنردوست و فرهنگ دوست کشورمان، ايران و نيز اهالی عزيز سينمای ايران برای شما ارسال می‎شود.
از آن جهت که فيلم آفسايد تا به امروز پروانه نمايش را دريافت نکرده است و به گونه‎ای که اگر اين پروانه برای فيلم به‌یادماندنی و تاريخی آفسايد، صادر نشود، نمی‎توان این فيلم را برای شرکت در مراسم سينمايی اسکار ارسال کرد، از آنجا که اين فيلم می‎تواند برای ميهن گرامي‌مان افتخار به‌دست آورد و نيز از آنجا که اين فيلم به نقل داستان و شور و شوق اين مردم برای ديدن پيروزی و افتخارات ملی‎شان است، از شما خواهشمنديم نسبت به صدور پروانه نمايش اين فيلم اقدامات لازم را هر چه با شتاب بيشتر انجام دهيد تا هم شاهد شرکت آن در اسکار باشيم و هم مردم مشتاق ايران که خود سوژه اين فيلم هستند بتوانند داستان خود را بر پرده سينما‎های کشور باز بينند. شايان گفتن است که برای ارسال اين فيلم به اسکار زمان زيادی نداريم. ما نگران و جويای پاسخ نامه شما هستيم. .

با تشکر فراوان
امضا

 آلوچه خانوم | 3:44 PM 
Monday, August 28, 2006

دوم شهريور 1379 عروسی دوستم بود . قرار بود سوم شهريور باشه به خاطر تغيير مکان عروسی يک روز جلو افتاد . يک دست لباس شب مشکی دوختم که خب در اون مجلس با معيار های اون موقع – دگرديسی از کت دامن به لباس شب و لباس شب های ساده اون موقع - لباس خاصی به نظر می رسيد شايد حتی قدری جسورانه بود .
در طول اين 6 سال اين لباس شب شد چيزی مثل يک دست اسلحه رستم . به طرز غريبی من يه عالمه عروسی دعوت شدم که مهمونهاش اصلا تکراری نبودند بنابراين لباس من توی هيچکدوم از عروسی ها تکراری نبود و می شد پوشيدش . چندتايی هم عروسی دعوت شدم که نرفتم ولی يادمه اگه می رفتيم هم می شد پوشيدش و در عين حال به پوشيدنش در عروسی های بعد ادامه داد. چون مهمونهای اون دوتا عروسی هم نه در عروسی های قبلی نه بعدش تکرار نمی شدند . غير از عروسی های دوستهای دبيرستانی که باهم از اين حرفها نداريم . سه تا عروسی اين 6 سال عروسی های اونها بود که خودمون می خنديديم و می گفتم باز لباسهای فرم عروسی رو پوشيديم. به عکسهای اين سه تا عروسی که نگاه کنی فقط عروس لباسش با دو دفعه قبل خودش فرق داره .
شهريور سال گذشته به بی ربط ترين عروسی ممکن دعوت شدم لباس رو که امتحان کردم ديدم به به از وقتی که دوختمش هم خيلی لاغر ترم با خودم فکر کردم احتمالا اين عروسی آخرين مجلس اين لباس خواهد بود و انقضاش امشب صادر می شه وگرنه شايد لازم بود قدری تنگش کنم . بعد از اون عروسی توی فکر اين بودم که بايد يواش يواش تو فکر يک دست لباس ديگه باشم چون نه تنها ديگه لباس خيلی معمولی ای به نظر می رسه بلکه ديگه جايی نمونده که نپوشيده باشمش اما در کمال تعجب اردی بهشت دوباره عروسی ای دعوت شدم که باز می شد اين لباس رو پوشيد اونجا ديگه مطمئن شدم اين آخريشه . اما اشتباه می کردم ... جمعه شب يعنی سوم شهريور 6 سال بعد از اولين عروسی پوشيدمش و رفتيم عروسی آخرين دوست دانشگاهی مجرد آقای همخونه !
اين دومين دوست آقای همخونه بود که عروسی اش می رفتيم عروسی قبلی يادمه اين لباس در مرحله پرو بود که من يه چيز ديگه پوشيده بودم بگذريم که اين دفعه با لباس وقتی می نشستم به تنم تنگ تر از وقتی بود که دوختمش البته اولين بار نبود که به تنم قدری تنگ بود اما وقتی يادم می اومد شهريور گذشته به تنم چطور بود حالم بد می شد اونقدر که در حالی که با بره زبون بسته روی ميز شام کلنجار می رفتم با خودم قرار گذاشتم از فرداش يک دوره خام گياه خواری رو شروع کنم - و با يک روز تاخير شروع کردم الان در روز دوم به سر می برم – تا عروسی بعدی که اگه خدا بخواد اختتامه اين لباس شب مشکی خواهد بود به تنم همون ريختی باشه که دلم می خواد . واقعا ما يه عروسی ديگه اواخر اين ماه داريم که می شه اين لباس رو پوشيد – دو نقطه دی –
خيلی وقته عروسی ها رو موسسه ها برگزار ميکنند . يه بار با فاصله کوتاهی به دو تا عروسی دعوت شديم برگزار کننده هر دو عروسی يه موسسه بودند . همون قدر چهره کارمندها برای من آشنا بود يکی دوتا شون فکر می کنم منو با لباس و قيافه تکرای ام شناختند . پيش خودم فکر می کردم احتمالا فکر می کنند من هم از يه موسسه ديگه اومدم که مهمون کرايه می ده !!!!

چقدر طولانی شد . کلی چيز می خواستم بنويسم . مخصوصا همين عروسی آخری که رفتيم خيلی نکته آموزنده داشت . بعد از کيلومتر ها رانندگی در حالی که به اين نتيجه رسيديم که دولت جمهوری اسلامی داره باعث هدر رفتن سرمايه ملی می شه و اينکه چقدر بنزين مصرف می شه تا مردم خودشونو به جايی برسونند که بشه عروسی قاطی گرفت . وارد مجلس شديم ديديم ميزبان باغ گرفته اما از اول قرار بوده که مجلسش زنونه مردونه باشه ديزاين باغ هم به همين ترتيب بود . تقريبا فکمون از اين همه خوش فکری افتاد ... قول دادند که بعد از شام مجلس خودمونی می شه که يک ساعتی اينطور شد و مراسم کيک رو ببر و گل به سر عروس داماد رو ببوس و گل پرت کردن به صورت مختلط و البته فقط با دوستان عروس و داماد برگزار شد . آخرش هم که قراره موسسه آس رو کنه برای عروس و داماد شامپاين باز کردند . که حاصل اولين نمايش بعد از دقايق طولانی تلاش دو دستی بنده خدايی که بطری رو يک نفس تکون می داد کف مختصری بود البته اون آقا نا اميد نشد و ادامه داد و آبروی موسسه حفظ شد . از آقای همخونه پرسيدم اين واقعا شامپاين بود ؟ آقای همخونه در کمال بدجنسی فرمودند حتما بود فقط قدری پير بود .

 آلوچه خانوم | 12:06 PM 


بعد از کلی وقت سلام ! من همين دو رو برهام . حالم در اين يک ماه غيبت اصلا شبيه پستهای آخرم نبود نگرانم نباشيد – آخه چند نفری اينو ازم پرسيدن يا ای ميل زدن – خوبم يه کمی همون چس ناله های هميشگی – البته با عرض معذرت – رو کنار بذاريم کلا خوش گذشت . هم يه مسافرت کوتاه داشتيم و هم اينکه دوستامون همه از اقصی نقاط دنيا بدون هماهنگی با هم يک دفعه تصميم گرفتند تعطيلات تابستانی شون رو در مرز پر گهر بگذرونند . چی از اين بهتر ؟! قطعا اونقدر که دلمون می خواست نشد ببينيمشون , اما خب به هر حال بودنشون خيلی خوب بود . از آرزو در اومدم بالاخره شد سه تا شون رو با هم توی خونه خودم ببينم و ميزبانشون باشيم در يک شب فراموش نشدنی .

 آلوچه خانوم | 9:40 AM 
Wednesday, August 23, 2006

فقط صاف توی چشمم نگاه کرد, یعنی چکار داری می کنی با خودت؟ و گوشه لبش بالا رفت و نگفته گفت رفیق خوب کم داری مگر اخوی؟... و به همین سادگی دردسری به سن سالهای نبودنش خوابید. خجالت کشیدم از خودم. وقتی دوستی داری که تو را می فهمد بی منت کلام و کلمه, دغدغه یعنی چه؟ نیاز یعنی چه؟ باز یادم رفته بود هر کس به دردی می خورد و بعضی به هیچ درد و گاهی کسی که با او درد معنی ندارد, کسی به نام امید....
عزیزترین امید دنیا را فقط سه هفته دوباره داشتم و پرید و دوباره رفت تا کی بیاید. چقدر تازه ام وقتی هست . کاش در این روزهای اضطراب و روزه خواب و خوراک چند روزی بیشتر می ماند. اما حس می کنم نفسش را کنارم هنوز. در نفسی که به قصه داد و قول گرفت زود تمامش کنم. در باری که از دوشم برداشت شب آخر رفتنش و در آرزویی که امیدم می داد چند روز مانده تا در آغوش گرفتنش . فقط چند روز...
به خودم می گویم مگر بیکاری که هذیان هایت را اینجا می نویسی وقتی نمی توانی بیشتر و روشن تر از این بگویی؟ اما ببخشید و اجازه بدهید این چند خط, یادگار این چند روزعجیب و تمام نشدنی بماند . شاید بتوانم روزی روی خطهای خاک نشسته اش را هم دستی بکشم و پیکر این تشویش شیرین را عریان کنم . تشویشی از جنس شنیدن یک عمر نوشتن , خواندن یک عمر زندگی !

 Unknown | 4:02 AM 
Thursday, August 17, 2006

سلام ! این دوست تازه شاید قرار است مرا به بزرگترین آرزویم در زندگی برساند. دعا کنید برایم .

 Unknown | 1:52 PM 
فید برای افزودن به ریدر


آلوچه‌خانوم روی وردپرس برای روز مبادا


عکس‌بازی


کتاب آلوچه‌خانوم


فرجام
آرشیو

October 2002
November 2002
December 2002
January 2003
February 2003
March 2003
April 2003
May 2003
June 2003
July 2003
August 2003
September 2003
October 2003
November 2003
December 2003
January 2004
February 2004
March 2004
April 2004
May 2004
June 2004
July 2004
August 2004
September 2004
October 2004
November 2004
December 2004
January 2005
February 2005
March 2005
April 2005
May 2005
June 2005
July 2005
August 2005
September 2005
October 2005
November 2005
December 2005
January 2006
February 2006
March 2006
April 2006
May 2006
June 2006
July 2006
August 2006
September 2006
October 2006
November 2006
December 2006
January 2007
February 2007
March 2007
April 2007
May 2007
June 2007
July 2007
August 2007
September 2007
October 2007
November 2007
December 2007
January 2008
February 2008
March 2008
April 2008
May 2008
June 2008
July 2008
August 2008
September 2008
October 2008
November 2008
December 2008
January 2009
February 2009
March 2009
April 2009
May 2009
June 2009
July 2009
August 20009
September 2009
October 2009
November 2009
December 2009
January 2010
February 2010
March 2010
April 2010
May 2010
June 2010
July 2010
August 2010
September 2010
October 2010
November 2010
December 2010
January 2011
February 2011
March 2011
April 2011
May 2011
June 2011
July 2011
August 20011
September 2011
October 2011
November 2011
December 2011
January 2012
February 2012
March 2012
April 2012
May 2012
June 2012
July 2012
August 20012
September 2012
October 2012
November 2012
December 2012
January 2013
February 2013
March 2013
April 2013
May 2013
June 2013
July 2013
August 2013
September 2013
October 2013
November 2013
December 2013
January 2014
February 2014
March 2014
April 2014
May 2014
June 2014
July 2014
August 2014
September 2014
October 2014
November 2014
December 2014
January 2015
February 2015
March 2015
April 2015
May 2015
June 2015
July 2015
August 2015
September 2015
October 2015
November 2015
December 2015
January 2016
February 2016
March 2016
April 2016
May 2016
June 2016
July 2016
August 2016
September 2016
October 2016
November 2016
December 2016
January 2017
February 2017
March 2017
April 2017
May 2017
June 2017
July 2017
August 2017
September 2017
October 2017
November 2017
December 2017
January 2018
February 2018
March 2018
April 2018
May 2018
June 2018
July 2018
August 2018
September 2018
October 2018
November 2018
December 2018
January 2019
February 2019
March 2019
April 2019
May 2019
June 2019
July 2019
August 2019
September 2019
October 2019
November 2019
December 2010
January 2020
February 2020
March 2020
April 2020
May 2020
June 2020
July 2020
August 2020
September 2020
October 2020
November 2020
December 2020
January 2021
February 2021
March 2021
April 2021
May 2021
June 2021
July 2021
August 2021
September 2021
October 2021
November 2021
December 2021
January 2022
February 2022
March 2022
April 2022
May 2022
June 2022
Subscribe to
Posts [Atom]


This page is powered by Blogger. Isn't yours?